ESBF Besancon - TJ Házená Jindřichův Hradec 27:12 (12:5)

06.08.2008 20:15

J. Hradec - Kohoutová 2, Matoušková J. 1, Hroníčková, Eliášová, Klečacká, Keslerová 3, Matoušková I. 1, Pilařová, Martinková 4/3, Bubeníková, Krupicová 1, Vysloužilová - Doláková, Bezpalcová
průběh utkání: 2:0,2:1,4:1,4:2,5:2,6:2,6:3,10:3,10:4,11:4,13:5,13:6,14:6,14:7,16:7,16:8,17:8,17:9,18:9,18:10,19:10,19:11,26:11,26:12, 27:12

První přípravné utkání na novou sezónu odehrál tým J. Hradce ve francouzském městě Besancon s místním prvoligovým klubem ESBF. Přestože se naši hráčkám nedařilo střelecky a podlehly vysokým rozdílem 15 branek, dokázaly během celého utkání držet krok ve fyzické kondici se soupeřkami.
V prvním poločase se v brance představila nová posila z Plzně Markéta Doláková, která si připsala 11 úspěšných zákroků. Během prvních deseti minut se hostující hráčky nedokázaly dostat do hry, chyběla střelba a větší agresivita v útoku. Naopak soupeřky těžily ze své agresivní hry. Ve čtvrté minutě se prosadila Keslerová (2:1), Během poločasu ještě hosté dokázaly snížit na 4:2 a 6:3. Do konce přestávky se střelecky prosadily Kohoutová (2 x), Iveta Matoušková a sedmičku proměnila Hana Martinková. Do šaten se odcházelo za stavu 12:5.
Do druhého poločasu nastoupily hradecké s Bezpalcovou v bráně. Trenér Kumpán se rozhodl vyzkoušet nový systém obranné hry. Rozdíl skóre se pohyboval mezi 7 - 9 brankami. Zlom nastal za stavu 19:11, kdy se dlouho našim hráčkám nedařilo a rozdíl se zvýšil na hrozivých patnáct branek 26:11. Oba týmy přidaly po gólu a výsledkem 27:12 utkání skončilo. Odveta je na programu v pátek v 10:30 hod.

Ohlasy po utkání:

Jan Bašný (trenér ESBF)
Pro nás to byl první zápas a ten je vždy důležitý jak se potom podle toho může vyvíjet sezóna. Mně se líbilo, že hráčky hrály naplno a nedělaly moc chyb, tak jak to ze začátku bývá, takže já jsem spokojený. Soupeř také začíná a myslím si, že v pátek to bude lepší.

René Kumpán (trenér TJ Házená J. Hradec)
Na začátku utkání jsme propadli ve všech činnostech. Asi do desáté minuty prvního poločasu se nedařilo vůbec nic. Nastřelili jsme tam asi dvě tyčky. Pak se to trošku rozehrálo, ale poločas skončil bohužel 12:5 v soupeřův prospěch. Další poločas jsme zkoušeli obranu, kterou jsme nikdy nehráli. Bohužel některé chyby, které děláme se podepisují na výsledku utkání. Nejsme schopni se koncentrovat na utkání a vytěžit z chyb, které nám soupeř dá. Místo abychom oplatili gólem, tak ho nazpátek dostaneme, to rozhodlo dnes celé utkání.
Pozitivními momenty byly výkony obou gólmanek, které dalo by se říci byly průměrné a občas držely družstvo nad hladinou. I když výsledek 27:12 prohra o 15 branek je pro mě katastrofální a nevypovídá o celkovém dění v družstvu a snaze bojovat. Bohužel jsme propadli v některých činnostech, kde by se to nemělo stát. Úroveň naší a Francouzské soutěže se nedá srovnávat, osobně myslím, že bychom se tam vůbec ani neprobojovali.